| Be kategorijos | Naujienos | Artėjant Europos Trophy čempionatui Šiauliuose

Be kategorijosNaujienos

Artėjant Europos Trophy čempionatui Šiauliuose

Lietuvos žolės riedulio sostinėje – Šiauliuose, vasario 21-23 dienomis vyks „Europos moterų riedulio uždarų patalpų Trophy čempionatas 2020“. Tai yra antrasis pagal pajėgumą Europos čempionato divizionas. Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje susigrums aštuonių Europos šalių čempionių komandos. Dėl patekimo į Elitinį divizioną kovos klubai iš Prancūzijos, Turkijos, Šveicarijos, Italijos, Kroatijos, Čekijos, Belgijos ir turnyro šeimininkės […]

Lietuvos žolės riedulio sostinėje – Šiauliuose, vasario 21-23 dienomis vyks „Europos moterų riedulio uždarų patalpų Trophy čempionatas 2020“. Tai yra antrasis pagal pajėgumą Europos čempionato divizionas. Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje susigrums aštuonių Europos šalių čempionių komandos. Dėl patekimo į Elitinį divizioną kovos klubai iš Prancūzijos, Turkijos, Šveicarijos, Italijos, Kroatijos, Čekijos, Belgijos ir turnyro šeimininkės lietuvaitės.

Burtų keliu komandos buvo suskirstytos į dvi grupes po keturias komandas.

A GRUPĖ

  1. Gaziantep Polisgücü SK (Turkija)
  2. HC Rotweiss Wettingen (Šveicarija)
  3. HF Lorenzoni Bra (Italija)
  4. Hockey Klub Zelina (Kroatija)

B GRUPĖ

  1. Douai HC (Prancūzija)
  2. SK Slavia Prague (Čekija)
  3. Waterloo Ducks HC (Belgija)
  4. Šiauliai Ginstrektė ŠSG (Lietuva)

Dvi pirmas vietas grupėse užėmusios komandos patenka į naują, lyderių ketvirtuką ir kaunasi dėl apdovanojimų ir kelialapių į Elito divizioną. 3-4 vietas grupėse užėmusioms komandoms tenka kautis dėl išlikimo Trophy divizione. 7-8 vietas bendroje įskaitoje užėmusioms ekipoms ateinančiais metais teks kautis trečiajame pagal pajėgumą divizione.

Artėjant čempionatui pasikalbėjome su Šiaulių moterų riedulio komandos vyriausiuoju treneriu Vaidotu Vaičeliūnu. Pasiteiravome stratego apie į Šiaulius atvyksiančias komandas, apie B grupę, kuri bent jau popieriuje atrodo gerokai pajėgesnė, nei A grupė.  

„Kokia stipri bebūtų grupė, kokios patyrusios ir grėsmingos varžovės, mūsų tikslas užimti 1-2 vietą grupėje ir patekti į stipriausiųjų ketvertuką. Varžovės stiprios, tačiau ir mes turime labai gerų žaidėjų. Stengiamės surinkti visas pajėgiausias sportininkes, tikimės, kad niekas nepatirs traumų. Kalbiname merginas grįžti ir ginti klubo garbę po motinystės atostogų. Viliamės, kad jos prisijungs ir įneš naujos energijos“,- teigė V.Vaičeliūnas.

Trumpai pristatysime visas čempionate dalyvaujančias komandas – pirmoji – Čekijos, Prahos „Slavia“.

XX amžiaus pradžioje įkurtas Prahos „Slavia“ riedulio klubas nuolat kaunasi dėl aukščiausių vietų vietiniuose ir tarptautiniuose čempionatuose tiek vyrų, tiek moterų varžybose. Komandos atstovai kviečiami ginti nacionalinių rinktinių garbę.

Klubas siekdamas populiarinti sporto šaką, treniruoja įvairių amžiaus vaikų komandas, kurie vis papildo pagrindines suaugusiųjų ekipas. 

„Kalbant apie Prahos „Slavia“ komandą, tai išplaukia  nekokie prisiminimai. Vienas iš skaudžiausių vyko visiškai nesenai. Iki mačo pabaigos likus žaisti kelias minutes pirmavome, tačiau per dvi minutes praleidome du įvarčius ir pralaimėjome. Su čekėmis esame dažnai žaidę, tačiau jos mūsų komandai yra neparankus varžovas. Visų pirma jos mus lenkia fiziniu pasirengimu, o taip pat daugelis žaidėjų yra labai patyrusios. Čekės pačios organizuoja nemažai turnyrų, o taip pat vyksta į kaimynines šalis, kuriose žolės riedulys taip pat itin populiarus. Prieš svarbiausius startus būna sužaidžiamos ne vienos kontrolinės rungtynės, kurios leidžia itin gerai pasirengi turnyrams“,- prisiminimais dalinosi V.Vaičeliūnas.

Mačas su čekėmis bus itin svarbus šiaulietėms, kadangi tai bus paskutinės grupės rungtynės ir po jų paaiškės, kokias vietas komandos užims.

3.5

user

recommended

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name*

Email*

Website